October 2016

The October 2016 Fixtures & Appointments are shown below.  
 Competition  Teams     Date / Time Referees    Table Officials 
 NBL U-14 Girls
Greig City
Haringey Angels vs. Sevenoaks Suns
 Sat 1.10
11:00
Danilo Palazzeschi 
Daniel Soria

 N/A
 NBL U-16 Boys
SE25 6AE
 London Pioneers vs. London Westside
 Sat 1.10
12:00
Michael Gordon
Nick Roumpis 

 N/A
 NBL U-18 Men's
Quentin Kynaston
 London Pioneers vs. London Westside
 Sat 1.10
15:00
Danilo Palazzeschi
 Rowel Ebiya
 Baldassare Tranchina
Andrew Marijan
 NBL U-16 Boys
Academy Sport
London Pioneers vs. Brentwood Fire
 Sun 2.10
14:30
Tyrone George
 Mark Derthlefsen
 David Havadi-Nagy
Gina Siebler
 AoC Boys
Newvic College   
Newvic College vs. Epping Forest College
Wed 5.10
15:00
Danilo Dumlao


N/A
 BUCS Men's
SW15 4JB
 Roehampton University vs. Kingston University
 Wed 5.10
16:00
 Rowel Ebiya
Michael Gordon
 2 table officials
David Havadi-Nay
 BUCS Women's
SW15 4JB
 Roehampton University vs. Kingston University
 Wed 5.10
18:00
 Rowel Ebiya 
Michael Gordon
 2 table officials
David Havadi-Nagy
 NBL U-14 Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. Brighton Cougars
 Sat 8.10
11:00
Postponed 
 N/A
 NBL U-18 Women
Greig City
 Haringey Angels vs. Newham Lionesses
 Sat 8.10
13:00

Postponed

 N/A
 NBL U-14 Boys
Quentin Kynaston
 London Pioneers vs. Worthing Thunder
 Sat 8.10
11:30
 Rowel Ebiya
Nick Roumpis
 
N/A
 NBL U-16 Cup
SE25 6AE
 London Pioneers vs. Southwark Pride
 Sun 9.10
11:00
Shane Hauschild
Laszlo Puskas 
 
N/A
 NBL U-18 Cup
Academy Sport
 London Pioneers vs. Islington Panthers
 Sun 9.10
14:00
Michael Gordon
Alejandro Martinez
 
N/A
 U-18 Women Cup
Greig City
 Haringey Angels vs. Oaklands College
 Sun 9.10
14:00

Postponed 
 
N/A
 NBL U-16 Boys
Archer Academy
 Barnet Bulldogs vs. North Herts Knights
 Sun 9.10
12:30
 Danilo Dumlao
Luka Vojnovic
Guang Yang
David Havadi-Nagy
 LABL Men's 
Division One
 Stratford Royals vs. Mudchute Moneyball
 Sun 9.10
10:15
Rowel Ebiya
Kasia Najmrodz
Alejandro Martinez
Aleksandra Stankiewicz
 LABL Men's 
Division One
 London Shadows vs. London Sharks
 Sun 9.10
11:40
 Rowel Ebiya
Kasia Najmrodz
Andrew Marijan
Aleksandra Stankiewicz
 LABL Men's 
Division One
 Southside Titans vs. The Smurfs
 Sun 9.10
13:15
Rowel Ebiya
Daniel Soria
 Aleksandra Stankiewicz
Andrew Marijan
 LABL Men's
Division One
 
EY Beamers vs. Soul
 Sun 9.10
14:45

Postponed

 AoC Boys
Newvic College
 Newvic College vs. EH West London College
 Wed 12.10
15:30
 Ricar Garcia
 N/A
 BUCS Men's
SW15 4JB
 Roehampton University vs. Portsmouth University
 Wed 12.10
18:00
 Rowel Ebiya
David Havadi-Nagy

 2 table officials
 BUCS Men's
TW20 0ES
 Royal Holloway vs. University of Sussex
 Wed 12.10
14:00
Rowel Ebiya 
David Havadi-Nay
 
N/A
 BUCS Women's
NW1 1RX
 UCL vs. Anglia Ruskin University
 Wed 12.10
20:00
 Elena Karanikola
Michael Gordon
 Guang Yang
Dickson Leung
 BUCS Women's
TW20 0ES
 Royal Holloway vs. University of East London
 Wed 12.10
19:15
Danilo Dumlao
Jose Celorio
 
N/A
 NBL U-16 Girls
E5 0RB
 London Pioneers vs. Haringey Angels
 Sat 15.10
12:00
 Luka Vojnovic
Nicola Potrich

 N/A
 NBL U-15 Boys
SE25 6AE
 London Pioneers vs. Harrow Falcons
 Sat 15.10
12:00
 Ricar Garcia
Michael Gordon
 
N/A
 LABL Men's
Division One
 The Smurfs vs. Mudchute Moneyball
 Sun 16.10
10:15
Danilo Palazzeschi
Michael Gordon
Aleksandra Stankiewicz
Aliye Baram
 LABL Men's 
Division One
 EY Beamers vs. London Sharks
 Sun 16.10
11:40
 Ricar Garcia
Michael Gordon
Aleksandra Stankiewicz
Aliye Baram
 LABL Men's
Division One
 Stratford Royals vs. London Shadows
 Sun 16.10
13:15
 Teodora Boneva
Ricar Garcia
 Aleksandra Stankiewicz
Aliye Baram
 LABL Men's
Division One
 
Southside Titans vs. Soul
 Sun 16.10
14:45
 Tyrone George
Teodora Boneva
 Aleksandra Stankiewicz
Aliye Baram
 NBL U-18 Cup
Greig City
 Haringey Angels vs. Oaklands College
 Sun 16.10
14:00
David Havadi-Nagy
Danilo Dumlao
 
N/A
 BUCS Friendly
SE16 3LP
 King's College vs. MacPro Southwark
 Sun 16.10
18:30
Dickson Leung 
Danilo Dumlao
 Israel Vidal
David Havadi-Nagy
 BUCS Women's
TW1 4SX
 St Mary's University vs. London South Bank
 Wed 19.10
14:30
 Rowel Ebiya
Michael Gordon
 David Havadi-Nagy
2 table officials
 BUCS Men's
TW1 4SX
 St Mary's University vs. Roehampton University
 Wed 19.10
16:30
 Rowel Ebiya
Michael Gordon
 David Havadi-Nagy
2 table officials
 LUSL Men's
Bow School
 Hult International Business School vs. QMU
 Sat 22.10
10:15
Danilo Palazzeschi
Kipras Telisauskas 
 Shienna Harley-West

 NBL U-16 Boys
SE25 6AE
 London Pioneers vs. Raynes Park Raiders
 Sat 22.10
12:00
 Teodora Boneva
Jose Celorio
 
N/A
 NBL U-14 Girls
E5 0RB
 London Pioneers vs. Sevenoaks Suns
 Sat 22.10
12:00
 Ricar Garcia
Andrew Marijan
 
N/A
 NBL U-16 Girls
E5 0RB
 London Pioneers vs. Surrey Goldhawks
 Sat 22.10
14:00
 Ricar Garcia
Andrew Marijan
 
N/A
 NBL U-14 Boys
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. Newham Youngbloods
 Sat 22.10
11:30
David Havadi-Nagy
Guang Yang
N/A
NBL U-18 Men
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. Team Solent Kestrels
 Sat 22.10
15:00
 Mark Derthlefsen

 
N/A
 NBL U-16 Boys
Archer Academy
 Barnet Bulldogs vs. West Herts Warriors
 Sun 23.10
15:30
Ricar Garcia 
Danilo Dumlao
 Catherine Dumlao
David Havadi-Nagy
 NBL 
E10 5JY
 TH Ravens vs. Newham Youngbloods
 Sun 23.10
11:30
 Tyrone George
 Guang Yang
2 table officials
 LABL Men's 
Division One
 Southside Titans vs. Mudchute Moneyball
 Sun 23.10
10:15
 Teodora Boneva
David Havadi-Nagy
Juliana Ben Salem
Andrew Marijan
 LABL Men's 
Division One
 The Smurfs vs. London Shadows
 Sun 23.10
11:40
Teodora Boneva 
David Havadi-Nagy
 Juliana Ben Salem
Andrew Marijan
 LABL Men's
Division One
 EY Beamers vs. Stratford Royals
 Sun 23.10
13:15
Shane Hauschild 
Juliana Ben Salem
David Havadi-Nagy
Andrew Marijan
 LABL Men's
Division One
 
Soul vs. London Sharks
 Sun 23.10
14:45
 Shane Hauschild
Juliana Ben Salem
David Havadi-Nagy
Andrew Marijan
 NBL U-16 Boys
Academy Sport    
London Pioneers vs. Team Solent Kestrels    
 Sun 23.10
14:30

Postponed
 
N/A
 BUCS Women's
SE16 3LP
 King's College vs. Cardiff University
 Wed 26.10
16:15
 Frances Kremarik
Rowel Ebiya
Kemi Savizon
 Israel Vidal
 BUCS Women's
SE11 5QY
 University of the Arts vs. LSE
 Wed 26.10
19:00
Kipras Telisauskas
Andrew Marijan
Sharna McDermott 

 BUCS Men's 
NW1 1RX
 UCL vs. Roehampton University
 Wed 26.10
19:30
 Rowel Ebiya
David Havadi-Nagy
 Guang Yang
 NBL U-16 Boys
Archer Academy
 Barnet Bulldogs vs. Oxford Hoops
 Thu 27.10
17:30
 Danilo Palazzeschi
Sharna McDermott
 Rowel Ebiya
Kipras Telisauskas
 NBL U-18 Women
Greig City
 Haringey Angels vs. Southwark Pride
 Sat 29.10
11:00
Ricar Garcia
Teodora Boneva

 N/A
 NBL U-14 Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. Feltham
 Sat 29.10
13:00
 
Postponed

 N/A
 LABL Men's 
Division Two
 London Spartans vs. Mandraikos BCL
 Sat 29.10
14:15
Elena Karanikola 
Ricar Garcia
Kemi Savizon
David Havadi-Nagy
 LABL Men's
Division Two
 
Knights vs. MUFG Samurai
 Sat 29.10
15:40
Ricar Garcia
David Havadi-Nagy
Kemi Savizon 

 LABL Men's
Division Two
 Greenwich Admirals vs. London Commodores
 Sat 29.10
17:15

Postponed
Postponed
 LABL Men's 
Division Two
 London Amazonians vs. Ravens
 Sat 29.10
18:45


 LABL Men's
Division One
 The Smurfs vs. EY Beamers
 Sun 30.10
10:15
Firooz Dehdarvand
Ricar Garcia
David Havadi-Nagy
Shienna Hurley-West
 LABL Men's
Division One
 Southside Titans vs. London Sharks
 Sun 30.10
11:40
Firooz Dehdarvand
Ricar Garcia
 David Havadi-Nagy
Shienna Hurley-West
 LABL Men's
Division One
 Mudchute Moneyball vs. London Shadows
 Sun 30.10
13:15
 Shane Hauschild
David Havadi-Nagy
Shienna Hurley-West
 LABL Men's
Division One
 
Soul vs. Stratford Royals
 Sun 30.10
14:45
 Shane Hauschild
David Havadi-Nagy
Shienna Hurley-West
 NBL U-16 Cup
Academy Sport
 London Pioneers vs. Southwark Pride
 Sun 30.10
14:45
Ricar Garcia 
Michela Risso
 
N/A
 LUSL Women's
TW20 9TR
 Royal Holloway vs. Middlesex University
 Sun 30.10
14:00
Guang Yang
 
N/A
 LUSL Women's
SE16 3LP
 King's College vs. Goldsmith University
 Sun 30.10
18:00
 
Postponed

Postponed