November 2016

The November 2016 Fixtures & Appointments are shown below.  
 Competition  Teams     Date / Time Referees    Table Officials 
AoC Boys
Newivc College
 Newvic College vs. Redbridge College
 Wed 2.11
14:30

Postponed 
 
N/A
 BUCS Men's
NW1 1RX
 UCL vs. Hertfordshire University
 Wed 2.11
20:00
 Juan Cafferatta
Rowel Ebiya
Gina Siebler
Jose Celorio
AoC Boys
Newvic College 
Newvic College vs. Barnet Southgate College
Wed 2.11
15:30
Rowel Ebiya
David Havadi-Nagy

N/A
 BUCS Men's
SE11 5QY
 University of the Arts vs. Westminster University
 Wed 2.11
19:00
 Tyrone George
Ricar Garcia
David Havadi-Nagy
2 table officials
LUSL Men's
Bow School
 Hult International vs. St Bart's 
 Sat 5.11
10:15
 
Postponed
 
Postponed
 NBL U-14 Girls
Clapton Girls
 London Pioneers vs. Brighton Cougars
 Sat 5.11
12:00
Jose Celorio
Iuliana Spataru
 
N/A
 NBL U-16 Girls
Clapton Girls
 London Pioneers vs. Bristol Storm
 Sat 5.11
14:00
Jose Celorio 
Iuliana Spataru
 
N/A
 NBL U-18 Men
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. Newham Youngbloods
 Sat 5.11
14:30
 Luka Vojnovic
Guang Yang
 
N/A
 LABL Men's Division Two London Amazonians vs. Knights
 Sat 5.11
12:45
David Havadi-Nagy
Teodora Boneva
Baldassare Trachina
Shienna Hurley-West
 LABL Men's Division Two
 London Spartans vs. MUFG Samurai
 Sat 5.11
14:15
 David Havadi-Nagy
Teodora Boneva
Baldassare Trachina
Shienna Hurley West
 LABL Men's Division Two Greenwich Admirals vs. Mandraikos BCL
 Sat 5.11
15:40
 Teodora Boneva
David Havadi-Nagy
 Shienna Hurley West
Baldassare Trachina
 U-16 Cup Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. Sevenoaks Suns
Sun 6.11
10:45 
Iuliana Spataru
Rowel Ebiya
 
N/A
 NBL U-16 Boys
Archer Academy
  Barnet Bulldogs vs. North Herts Warriors
 Sun 6.11
15:30
 Iuliana Sparatu
Andrew Marijan
Gina Siebler
Baldassare Tranchina
 NBL U-16 Boys
Academy Sport
 London Pioneers vs. Newham Youngbloods
 Sun 6.11
14:30
 Jose Celorio
Guang Yang
 
N/A
 LABL Men's
Division One
 Southside Titans vs. London Shadows
 Sun 6.11
10:15
 Firooz Dehdarvand
Teodora Boneva
 Helen Tang
Guang Yang
 LABL Men's
Division One
 London Sharks vs. Stratford Royals
 Sun 6.11
11:40
 Firooz Dehdarvand
Teodora Boneva
 Helen Tang
Guang Yang
 LABL Men's
Division One
 Mudchute Moneyball vs. EY Beamers
 Sun 6.11
13:15
 Romain Jutan
Mark Derthlefsen
 Helen Tang
Shienna Hurley-West
 LABL Men's
Division One
 
Soul vs. The Smurfs
 Sun 6.11
14:45
Mark Derthlefsen
Romain Jutan
 Helen Tang
Shienna Hurley-West
BUCS Women's
SE16 3LP 
King's College vs. University of Hertfordshire
Wed 9.11
16:30
Frances KremarikCassama Admir
2 table officials
 BUCS Women's
TW1 4SX
 St Mary's University vs. Roehampton University
 Wed 9.11
14:00
 Rowel Ebiya
David Havadi-Nagy
 
2 table officials
 BUCS Men's
TW1 4SX
 St Mary's University vs. UCL
 Wed 9.11
16:30
 Rowel Ebiya
David Havadi-Nagy
 
2 table officials
 Aoc Women
RM11 1JU
 Havering 6th Form vs. St Charles College
Wed 9.11
16:00
 

 
N/A
 BUCS Cup
NW1 1RX
 
UCL vs. Surrey University
 Wed 9.11
19:30
Juan Cafferata
Iuliana Spataru
 Gina Siebler
David Havadi-Nagy
 NBL U-14 Boys
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. Richmond Knights
 Sat 12.11
11:30
Ricar Garcia
Rowel Ebiya
 
N/A
 NBL U-16 Girls
Clapton Girls
 London Pioneers vs. Buck Hornets
 Sat 12.11
13:00
 Joshua Oladimeji
Guang Yang
 
N/A
 NBL U-14 Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. Sevenoaks Suns
 Sat 12.11
12:00
Luka Vojnovic
Nick Roumpis
 
N/A
 NBL U-16 Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. Surrey Goldhawks
Sat 12.11
14:00
Luka Vojnovic
Nick Roumpis
 
N/A
 LUSL Men's
Bow School
 Hult International Business School vs. Imperial College
 Sat 12.11
10:15
Teodora Boneva
Guang Yang
Gina Siebler
Haroldas Trunca
 LABL Cup
First Round
 Southside Titans vs. EY Beamers
 Sat 12.11
12:45
 
Postponed

Postponed
 LABL Cup
First Round
 London Sharks vs. London Amazonians
 Sat 12.11
14:15
David Havadi-Nagy
Gina Siebler
Haroldas Trunca
Shienna Hurley-West
 LABL Cup
First Round
 
Soul vs. Knights
 Sat 12.11
15:40
David Havadi-Nagy
 Michael Gordon
Shienna Hurley-West
Gina Siebler
 LABL Cup
First Round
 London Spartans vs. London Commodores
 Sat 12.11
17:15
Ricar Garcia
Michael Gordon
Shienna Hurley-West
Gina Siebler
 LABL Cup
First Round
 Stratford Royals vs. Greenwich Admirals
 Sun 13.11
12:45
 Ricar Garcia
Romain Jutan
 Aleksandra Stankiewicz
Guang Yang
 LABL Cup
First Round
 Mudchute Moneyball vs. Mandraikos BCL
Sun 13.11
14:15 
 Ricar Garcia
Romain Jutan
Aleksandra Stankiewicz 
Guang Yang
 LABL Cup
First Round
 MUFG Samurai vs. The Smurfs
 Sun 13.11
15:40
 Iuliana Spataru
Michael Gordon
Aleksandra Stankiewicz
Guang Yang 
 BUCS Men's
SW15 4JB
 Roehampton University vs. Brunel University
 Wed 16.11
14:00
 Rowel Ebiya
Firooz Dehdarvand
Cassama Admir 
2 table officials
BUCS Women's
SE16 3LP
King's College vs. London South Bank UniversityWed 16.11
16:30
David Havadi-Nagy
Helen Tang

2 table officials
 BUCS Men's
TW1 4SX
 St Mary's University vs. Essex University
 Wed 16.11
17:00
 Rowel Ebiya
Danilo Palazzeschi
 Cassama Admir
2 table officials
 BUCS Women's
NW1 1RX
 UCL vs. Middlesex University
 Wed 16.11
18:00
Jose Celorio
Dickson Leung 
 Menelik Stanley
Lex Maize
 BUCS Men's
NW1 1RX
 UCL vs. Middlesex University
 Wed 16.11
20:00
Anna Roguz
Iuliana Spataru 
 Menelik Stanley
Lex Maize
LUSL Men's
Bow School
Hult International vs. Imperial College
Sat 19.11
10:15
Dickson Leung
Gina Siebler
Lex Maize
Daniel Martin
 LABL Men's Division Two London Commodores vs. Knights
 Sat 19.11
12:45
 Gina Siebler
Kipras Telisauskas
 Lex Maize
Daniel Martin
 LABL Men's
Division Two
 Mandraikos BCL vs. MUFG Samurai
 Sat 19.11
14:15
 Daniel Martin
Kipras Telisauskas
Menelik Stanley 
Emmanuel Naykene
 LABL Men's
Division Two
 London Spartans vs. London Amazonians
 Sat 19.11
15:40
Daniel Martin
Gina Siebler
 Menelik Stanley
Emmanuel Naykene
 NBL U-16 Boys
SE25 6AE
London Pioneers vs, Richmond Knights
Sat 19.11
12:00
Teodora Boneva
David Havadi-Nagy

N/A
 NBL U-18 Men's
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. London Thunder 
Sat 19.11
15:00 
Helen Tang
David Havadi-Nagy
 
N/A
 NBL U-16 Boys
Archer Academy
 Barnet Bulldogs vs. Eastside Eagles
 Sun 20.11
15:30
Ricar Garcia
Mark Derthlefsen 
 Guang Yang
Cassama Admir
 LABL Men's
Division One
 Southside Titans vs. Stratford Royals
 Sun 20.11
10:15
Firooz Dehdarvand
Guang Yang
 Aleksandra Stankiewicz
Danielle Aldis
 LABL Men's
Division One
 London Shadows vs. EY Beamers
 Sun 20.11
11:40
Firooz Dehdarvand
Guang Yang
 Aleksandra Stankiewicz
Danielle Aldis
 LABL Men's
Division One
 London Sharks vs. The Smurfs 
 Sun 20.11
13:15
 David Havadi-Nagy
Gina Siebler
 Aleksandra Stankiewicz
Shienna Hurley-West
 LABL Men's
Division One
 Mudchute Moneyball vs. Soul
 Sun 20.11
14:45
 David Havadi-Nagy
Gina Siebler
Aleksandra Stankiewicz 
Shienna Hurley-West
 NBL U-16 Boys
Academy Sport
 London Pioneers vs. London Thunder
 Sun 20.11
14:30
 Danilo Palazzeschi
Iuliana Spataru 
 
N/A
 BUCS Men's
TW1 4SX
 St Mary's University vs. Southampton University
 Wed 23.11
15:30
Rowel Ebiya
Danilo Palazzeschi
 Danielle Aldis
2 table officials
 AoC Boys
Newvic College
 Newvic College vs. Epping Forest College
 Wed 23.11
14:30
Frances Kremarik 
Daniel Martin
 
N/A
 BUCS Men's
NW1 1RX
 UCL vs. Worcester University
 Wed 23.11
19:00
Rowel Ebiya
David Havadi-Nagy
 Lex Maize
Gina Siebler
 NBL U-16 Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. London Pioneers
 Sat 26.11
12:15
Michael Gordon
Gina Siebler
 
N/A
 NBL U-14 Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. London Pioneers 
 Sat 26.11
14:15
Michael Gordon
Gina Siebler
 
N/A
 LUSL Men's
Bow School
 Hult International vs. Birbeck College
 Sat 26.11
10:15

Postponed
 
Postponed
 LABL Men's Division Two London Commodores vs. London Spartans
 Sat 26.11
12:45
 Dickson Leung
Andy Stock
Haroldas Trunca
Kemi Savizon
 LABL Men's Division Two Mandraikos BCL vs. London Amazonians
 Sat 26.11
14:15
Helen Tang
Andy Stock
 Kemi Savizon
Cassama Admir
 LABL Men's Division Two Greenwich Admirals vs. MUFG Samurai
 Sat 26.11
15:40
 Helen Tang
Ege Gulce
Kemi Savizon 
Cassama Admir
 NBL U-14 Boys
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. London Feltham
 Sat 26.11
11:30
Jose Celorio
Serj Singh 
 
N/A
 LABL Men's 
Division Two
 Greenwich Admirals vs. Knights
 Sun 27.11
12:45
Juliana Ben Salem 
David Havadi-Nagy
Shienna Hurley-West
Iuliana Spataru
 LABL Men's Division Two MUFG Samurai vs. London Amazonians
 Sun 27.11
14:15
 David Havadi-Nagy
Iuliana Spataru
 Juliana Ben Salem
Shienna Hurley West
 LABL Men's
Division Two
 Mandraikos BCL vs. London Commodores
 Sun 27.11
15:40
 Iuliana Spataru
Guang Yang
 Juliana Ben Salem
Shienna Hurley West
 BUCS Women's
TW1 4SX
 St Mary's University vs. Brunel University
 Wed 30.11
16:30
 Rowel Ebiya
Daniel Martin
 Lex Maize
Menelik Stanley
 BUCS Women's
TW20 9TR
 Royal Holloway vs. University of Essex
Wed 30.11
19:15
 Rowel Ebiya 
Daniel Martin
 
N/A
 BUCS Men's
NW1 1RX
 
UCL vs. Essex University
 Wed 30.11
20:00
Luka Vojnovic
David Havadi-Nagy
Dickson Leung
Iuliana Spataru