January 2017

The January 2017 Fixtures & Appointments are shown below.  
 Competition  Teams     Date / Time Referees    Table Officials 
AoC Boys
Newvic College
Newvic College vs. West Thames College
Wed 4.01
15:00
Rowel Ebiya
Daniel Martin

N/A
 NBL U-18 Wome 
Greig City
 Haringey Angels vs. Southend Swifts
 Sat 7.01
11:00
Elena Karanikola
Andrew Marijan
 
N/A
 NBL U-14 Girls
Greig City 
 Haringey Angels vs. Brighton Cougars
 Sat 7.01
13:00
Rowel Ebiya
Elena Karanikola
 
N/A
 Friend U-16 Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. Camden Panthers
 Sat 7.01
15:00
Rowel Ebiya
Dan Riggs 
 
N/A
 NBL U-14 Girls
Clapton Girls
 London Pioneers vs. Richmond Knights
 Sat 7.01
12:00
Joshua Oladimeji
Andrew Marijan
 
N/A
 NBA Junior
E16 2RD
 8 school teams
 Thu 12.01
13:00
 Daniel Martin, Liliana Kepa, Rowel Ebiya, Daniel Soria Menelik Stanley, Israel Vidal, Frances Onyinah, Mariam Tsinarian
 NBL U-14 Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. Invictus
 Sat 14.01
11:00
Joshua Oladimeji
Kipras Telisauskas
 
N/A
 LABL Men's
Division Two
Mandraikos BCL vs. London Spartans
 Sat 14.01
10:15
Elena Karanikola
Daniel Martin
 Aleksandra Stankiewicz
Cassama Admir
 LABL Men's
Division Two
 
MUFG Samurai vs. Knights
 Sat 14.01
11:40
 Mark Dethlefsen
Daniel Martin
 Aleksandra Stankiewicz
Cassama Admir
 LABL Men's
Division Two
 London Commodores vs. Greenwich Admirals
 Sat 14.01
13:15
Mark Dethlefsen
Daniel Martin 
 Aleksandra Stankiewicz
Cassama Admir
 NBL U-14 Boys
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. Surrey Rams
 Sat 14.01
11:30
 Teodora Boneva
Gina Siebler
 
N/A
 NBL U-18 Men
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. Southward Legends
 Sat 14.01
15:00
 Teodora Boneva
Helen Tang
 
N/A
 NBL U-14 Girls
Clapton Girls
 London Pioneers vs. Hounslow Hawks
 Sat 14.01
11:30
Daniel Soria
Ege Gulce
 
N/A
 LABL Men's
Division One
 London Sharks vs. EY Beamers
 Sun 15.01
10:15
Teodora Boneva
Juliana Ben Salem
 Gina Siebler
Haroldas Trunca
 LABL Men's
Division One
 Mudchute Moneyball vs. The Smurfs
 Sun 15.01
11:40
Teodora Boneva
Helen Tang
 Gina Siebler
Haroldas Trunca
 LABL Men's
Division One
 London Shadows vs. Stratford Royals
 Sun 15.01
13:15
Ricar Garcia 
Helen Tang
 Gina Siebler
Shienna Hurley-West
 LABL Men's
Division One
 
Soul vs. Southside Titans
Sun 15.01
14:45
 Ricar Garcia
Helen Tang
Gina Siebler
Shienna Hurley-West
 NBL U-16 Boys
Academy Sport
 London Pioneers vs. Newham NASSA
 Sun 15.01
14:30
 Juliana Ben Salem
Luka Vojnovic
 
N/A
 English Schools
N2 0SE
 Christ's School vs. Uxbridge College
 Wed 18.01
15:30
 Daniel Martin
Ege Gulce
 
N/A
 NBL U-14 Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. Surrey Goldhawks
 Sat 21.01
11:00
Ricar Garcia
Ege Gulce 
 
N/A
 LABL Men's
Division Two
 MUFG Samurai vs. London Spartans
 Sat 21.01
10:15
 Teodora Boneva
Luka Vojnovic
 David Havadi-Nagy
Shienna Hurley-West
 LABL Men's
Division Two
 Knights vs. London Amazonians
 Sat 21.01
11:40
 Luka Vojnovic
David Havadi-Nagy
Lex Maize
Shienna Hurley-West
 LABL Men's
Division Two
 Mandraikos BCL vs. Greenwich Admirals
 Sat 21.01
13:15
 Jason Stiell 
David Havadi-Nagy
 Shienna Hurley-West
Lex Maize
 LABL Men's
Division One
 Mudchute Moneyball vs. Southside Titans
 Sun 22.01
10:15
Juliana Ben Salem
Ricar Garcia
 Kemi Savizon
Matt Ford
Aleksandra Stankiewicz
 LABL Men's
Division One
 
London Sharks vs. Soul
 Sun 22.01
11:40
 Ricar Garcia 
Rowel Ebiya
 Kemi Savizon
Matt Ford
Aleksandra Stankiewicz
 LABL Men's
Division One
 London Shadows vs. The Smurfs
 Sun 22.01
13:15
Jason Stiell
 Firooz Dehdarvand
Mark Derthlefsen
 Kemi Savizon
Aleksandra Stankiewicz
Iuliana Spataru
 LABL Men's
Division One
 Stratford Royals vs. EY Beamers
 Sun 22.01
14:45
Jason Stiell
Firooz Dehvardan
 
 Kemi Savizon
Aleksandra Stankiewicz
Iuliana Spataru
 BUCS Women's
TW7 5FG
 UWL vs. Brunel University
 Wed 25.01
13:30
Elena Karanikola
Teodora Boneva 
 Shienna Hurley-West
1 table official
 BUCS Men's
TW7 5FG
 UWL vs. Brunel University
 Wed 25.01
15:15

Postponed

 BUCS Men's
TW1 4SX
 St Mary's University vs. Hertfordshire University
 Wed 25.01
17:00
Elena Karanikola
Teodora Boneva
 
2 table officials
BUCS Women's
SW15 4JB 
Roehampton University vs. Reading University
Wed 25.01
16:00
Ege Gulce
Lex Maize

2 table officials
 BUCS Men's
NW1 1RX
 UCL vs. London South Bank University
 Wed 25.01
20:00
 Jason Stiell
Helen Tang
 Gina Siebler
Lex Maize
 AoC Boys
SL4 6HN
 Eton College vs. Radley College
 Thu 26.01
15:30
 

 
N/A
 LUSL Men's
Lilian Baylis
 University of the Arts vs. Imperial College
 Thu 26.01
20:00
 Jason Stiell
Ricar Garcia
 
N/A
 NBL U-18 Wome
Greig City
 Haringey Angels vs. Newham Lionesses
 Sat 28.01
11:00
Jason Stiell
Iuliana Spataru
 
N/A
 NBL U-16 Boys
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. London Thunder
 Sat 28.01
11:30
 Ricar Garcia
Teodora Boneva
 
N/A
 NBL U-18 Boys 
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. Worthing Thunder
 Sat 28.01
15:00
Ricar Garcia
Iuliana Spataru
 
N/A
 NBL U-14 Girls
Clapton Girls
 London Pioneers vs. Invictus South
 Sat 28.01
12:00
 Gina Siebler
Kipras Telisauskas
 
N/A
 LABL Men's
Division Two
 MUFG Samurai vs. Mandraikos BCL
 Sat 28.01
10:15
Dickson Leung 
David Havadi-Nagy
 Kemi Savizon
Lex Maize
 LABL Men's 
Division Two
 Knights vs. London Commodores
 Sat 28.01
11:40
 Joshua Oladimeji
Dickson Leung
 Kemi Savizon
Lex Maize
 LABL Men's
Division Two
 London Amazonians vs. London Spartans
 Sat 28.01
13:15
 Joshua Oladimeji
David Havadi-Nagy
 Kemi Savizon
Lex Maize
 LABL Men's
Division One
 London Sharks vs. Southside Titans
 Sun 29.01
10:15
Juan Cafferatta 
David Havadi-Nagy
 Aleksandra Stankiewicz
Shienna Hurley-West
Ryan Pendley
 LABL Men's
Division One
 London Shadows vs. Mudchute Moneyball
 Sun 29.01
11:40
 Ricar Garcia
David Havadi-Nagy
Liliana Kepa
Aleksandra Stankiewicz 
Shienna Hurley-West
Ryan Pendley
 LABL Men's
Division One
 EY Beamers vs. The Smurfs
 Sun 29.01
13:15
Jose Celorio 
David Havadi-Nagy
Aleksandra Stankiewicz 
Menelik Stanley
Gina Siebler
 LABL Men's
Division One
 
Stratford Royals vs Soul
 Sun 29.01
14:45
Jose Celorio
 Nick Roumpis
 Aleksandra Stankiewicz
Menelik Stanley
Gina Siebler
 NBL U-16 Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. Manchester Magics
 Sun 29.01
12:00
 Danilo Dumlao
Michael Gordon
 
N/A
 NBL U-16 Boys
Academy Sport
 London Pioneers vs. Worthing Thunder
 Sun 29.01
14:30
Ricar Garcia 
Iuliana Spataru
 
N/A
 NBL U-16 Boys
Archer Academy
 Barnett Bulldogs vs. Bucks Hornets
 Sun 29.01
15:30
Danilo Dumlao
Liliana Kepa
Guang Yang
Michael Gordon