February 2017

The February 2017 Fixtures & Appointments are shown below.  
 Competition  Teams     Date / Time Referees    Table Officials 
 BUCS Men's
TW7 5FG
 UWL vs. University of Westminster
 Wed 1.02
14:00
Rowel Ebiya 
Teodora Boneva
 
1 table official
 AoC Boys
Newvic College
 Newvic College vs. West Thames College
 Wed 1.02
15:00
 
Postponed
 
N/A
 BUCS Women's
SW15 4JB
 Roehampton University vs. St Mary's University
 Wed 1.02
16:00

Postponed
 
Postponed
 BUCS Men's
SW15 4JB
 Roehampton University vs. Imperial College
 Wed 1.02
18:00
 David Havadi-Nagy
Ege Gulce
 
2 table officials
 BUCS Men's
TW1 4SX
 St Mary's University vs. Middlesex University
 Wed 1.02
17:00
Teodora Boneva
Danilo Dumlao
 
2 table officials
 BUCS Women's
NW1 1RX

 UCL vs. Kent's University
 Wed 1.02
18:00
Elena Karanikola 
Serj Singh
Kemi Savizon 
Dickson Leung
 BUCS Men's
NW1 1RX
 
UCL vs. UEL
 Wed 1.02
20:00
Tahir Akar
Elena Karanikola
 Kemi Savizon
Dickson Leung
 NBL U-14 Boys
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. London Westside
 Sat 4.02
11:30
David Havadi-Nagy
Teodora Boneva
 
N/A
 Cup Quater-Finals
Bow School
 EY Beamers vs. London Spartans
 Sat 4.02
10:15
Ricar Garcia
 Rowel Ebiya
Dickson Leung
Shienna Hurley-West 
Danilo Dumlao
 Cup Quater-Finals
Bow School
 
London Sharks vs. Soul
 Sat 4.02
11:40
Ricar Garcia 
Danilo Dumlao
Dickson Leung
Sienna Hurley-West
Aleksandra Stankiewicz
 Cup Quater-Finals
Bow School
Greenwich Admirals vs. London Shadows 
 Sat 4.02
13:15
Danilo Dumlao
Ricar Garcia

Dickson Leung 
Lex Maize
Aleksandra Stankiewicz
 Cup Quater-Finals
Bow School
 Mandraikos BCL vs. The Smurfs
 Sat 4.02
14:45
Danilo Dumlao
 David Havadi-Nagy
Dickson Leung
Lex Maize
Aleksandra Stankiewicz
 LABL Men's
Division Two
 Greenwich Admirals vs. London Commodores
 Sun 5.02
10:15
Helen Tang
Rowel Ebiya
 Dickson Leung
Ryan Pendley
 LABL Men's 
Division One
 
EY Beamers vs. Soul
 Sun 5.02
11:40
 Helen Tang
Rowel Ebiya
 Menelik Stanley
Ryan Pendley
 NBL U-14 Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. Hounslow Hawks
 Sun 5.02
10:45
Danilo Dumlao
Iuliana Spataru
 
N/A
 NBL U-16 Boys
Archer Academy
 Barnet Bulldogs vs. Barking Dagenham
 Sun 5.02
15:30
Danilo Dumlao
David Havadi-Nagy
 Guang Yang
 BUCS Women's
SW17 0HD
 St George's 
 Sun 5.02
16:00
 Iuliana Spataru
Ward Anders
 
N/A
 BUCS Women's
SW15 4JB
 Roehampton University vs. Bucks University
Wed 8.02
16:00 
 
 
2 table officials
 AoC Women's
RM11 3TB
 Havering 6th Form vs. SEEVIC 
 Wed 8.02
14:00

Postponed
 
N/A
 BUCS Men's
SW15 4JB
 Roehampton University vs. University of Surrey
 Wed 8.02
18:00
Danilo Dumlao 
Ward Anders
 Kemi Savizon
Menelik Stanley
 BUCS Men's
NW1 1RX
 UCL vs. St Mary's University
 Wed 8.02
20:00
Teodora Boneva
Helen Tang 
David Havadi-Nagy

 AoC Women's
RM11 1JU
 Havering 6th Form College vs. St Charles
 Thu 9.02
16:00
 Ricar Garcia
Ward Anders
 
N/A
 NBL U-16 Boys
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. Team Solent Kestrels
 Sat 11.02
11:30
Ricar Garcia
Danilo Dumlao
 
N/A
 NBL U-18 Men
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. London Westside
 Sat 11.02
15:00
Ricar Garcia
Danilo Dumlao
 
N/A
 NBL U-16 Boys
SE25 6AE
 London Pioneers vs. Greenwich Titans
 Sat 11.02
12:00
 Luka Vojnovic
Teodora Boneva
 
N/A
 NBL U-14 Girls
Clapton Girls
 London Pioneers vs. Team Solent Kestrels
 Sat 11.02
12:00
Jose Celorio 
Ryan Pendley
 
N/A
 LUSL Men's
Bow School
 Hult Internatinoal vs. Imperial College
 Sat 11.02
10:15
 Elena Karanikola
David Havadi-Nagy
 Lex Maize
Shienna Hurley-West
 LABL Men's
Division Two
 London Amazonians vs. Mandraikos BCL
 Sat 11.02
12:15
Elena Karanikola
 David Havadi-Nagy
 Lex Maize
Shienna Hurley-West
 LABL Men's
Division Two
London Spartans vs. London Commodores 
 Sat 11.02
13:40
David Havadi-Nagy
Joshua Oladimeji
Lex Maize 
Shienna Hurley-West
 LABL Men's
Division Two
 MUFG Samurai vs. Greenwich Admirals
 Sat 11.02
15:15
 Elena Karanikola
Joshua Oladimeji
 Lex Maize
Shienna Hurley-West
 NBL U-16 Girls
Greig City
 Haringey Angels vs. Northampton Titans
 Sun 12.02
12:00

Postponed
 
N/A
 LABL Men's
Division One
 London Shadows vs. Southside Titans
 Sun 12.02
12:45
 David Havadi-Nagy
Teodora Boneva
 Aleksandra Stankiewicz
Shienna Hurley-West
Ryan Pendley
 LABL Men's
Division One
 Stratford Royals vs. London Sharks
 Sun 12.02
14:15
 David Havadi-Nagy
Luka Vojnovic
 Aleksandra Stankiewicz
Shienna Hurley-West
Ryan Pendley
 LABL Men's
Division One
 EY Beamers vs. Mudchute Moneyball
 Sun 12.02
15:40
Luka Vojnovic
Jose Celorio
 Aleksandra Stankiewicz
Ryan Pendley
David Havadi-Nagy
 LABL Men's
Division One
 
The Smurfs vs. Soul
 Sun 12.02
17:15
Luka Vojnovic
Jose Celorio
 Aleksandra Stankiewicz
Ryan Pendley
David Havadi-Nagy
 NBL U-16 Boys
Academy Sport
 London Pioneers vs. Haringey Hawks
 Sun 12.02
14:30
Ricar Garcia
Danilo Dumlao
 
2 table officials
 LUSL Women's
TW20 9TR
 
Royal Holloway vs. UCL
 Sun 12.02
TBC
 
TBC
 
N/A
 BUCS Men's
TW7 5FG
 UWL vs. University of the Arts 
 Wed 15.02
14:00
 Ricar Garcia
Michael Gordon
 
N/A
 U-18 Women
Greig City
 Haringey Angels vs. Newham Lionesses
 Wed 15.02
16:00
 Danilo Dumlao
David Havadi-Nagy
 
N/A
 BUCS Cup
TW20 0EX
 Royal Holloway vs. University of Essex
 Wed 15.02
16:15
Rowel Ebiya 
Ege Gulce
 
N/A
 BUCS Men's
NW1 1RX
 
UCL vs. King's College
 Wed 15.02
20:00
 Tahir Akar
Helen Tang
David Havadi-Nagy
Gina Siebler
 NBL U-18 Women
Greig City 
 Haringey Angels vs. Sevenoaks Suns
 Sat 18.02
10:30
Michael Gordon 
David Havadi-Nagy
 
N/A
 NBL U-16 Boys
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. Ipswich BC
 Sat 18.02
11:00
 Jayson Stiell
Iuliana Spataru
 
N/A
 NBL U-18 Men
Quintin Kynaston
 London Pioneers vs. Reading Rockets
 Sat 18.02
15:00
Ricar Garcia
Ward Anders
 
N/A
 LUSL Men's
Bow School
 Hult International Business vs. Birbeck
 Sat 18.02
10:15
Firooz Dehdarvand
Ricar Garcia
 Kemi Savizon
Lex Maize
 LABL Men's
Division Two
 London Amazonians vs. MUFG Samurai
Sat 18.02
12:15 
 Firooz Dehdarvand
Ricar Garcia
Kemi Savizon 
Lex Maize
 LABL Men's
Division Two
 London Commodores vs. Mandraikos BCL
 Sat 18.02
13:40
Tyrone George
David Havadi-Nagy
 Kemi Savizon
Lex Maize
 LABL Men's
Division Two
 Knights vs. Greenwich Admirals
 Sat 18.02
15:15
 Tyrone George
Joshua Oladimeji
 Kemi Savizon
Lex Maize
 NBL U-16 Boys
Archer Academy
Barnet Bulldogs vs. East Hertfordshire Royals
Sun 19.02
15:30
Danilo Dumlao
David Havadi-Nagy
Guang Yang
2 table officials
LUSL Women's
SW17 0HD
St George's University  vs. Middlesex University 
Sun 19.02
16:00
Khalid Yacoob
Jose Celorio

N/A
LABL Men's
Division One
Stratford Royals vs. Southside Titans
Sun 19.02
10:15
Firooz Dehdarvand
Rowel Ebiya
Shienna Hurley-West
Gina Siebler
Ryan Pendley
 LABL Men's
Division One
EY Beamers vs. London Shadows
Sun 19.02
11:40
Firooz Dehdarvand
Rowel Ebiya
Shienna Hurley-West
Gina Siebler
Ryan Pendley
LABL Men's
Division One
The Smurfs vs. London Sharks
Sun 19.02
13:15
Ricar Garcia
Tyrone George
Gina Siebler
Shienna Hurley-West
Ryan Pendley
 LABL Men's 
Division One
Soul vs. Mudchute Moneyball
Sun 19.02
14:45
Ricar Garcia
Tyrone George
Gina Siebler
Shienna Hurley-West
Ryan Pendley
 AoC Girls
RM11 3TB
 Havering 6th Form vs. Epping Forest College 
 Wed 22.02
14:00
 Rowel Ebiya
Ricar Garcia
 
N/A
 BUCS Men's
Osterley Sports    
 UWL vs. Roehampton University
Wed 22.02
14:00 
 Danilo Dumlao
Teodora Boneva
 
N/A
 BUCS Women's
NW1 1RX
 
UCL vs. City University
 Wed 22.02
20:00
 Elena Karanikola
Ege Gulce
 Teodora Boneva
David Havadi-Nagy
 AoC

 Eton College vs. Padworth College
 Thu 23.02
14:45

Postponed
 
N/A
 BUCS Friendly
TW1 4SX
 St Mary's University vs. Notre Dame University
Thu 23.02
18:00 
 Ricar Garcia
Rowel Ebiya
 
N/A
 BUCS Friendly
TW1 4SX
 St Mary's University vs. Notre Dame University
 Thu 23.02
20:30
 Ricar Garcia
Rowel Ebiya
 
N/A
 LUSL Men's
Lilian Baylis
 University of the Arts vs. LSE
 Thu 23.02
20:00
Ward Anders
Gina Siebler
 Guang Yang
1 table official
 LUSL Men's
TW20 0ES
 Royal Holloway University vs. SOAS
 Fri 24.02
18:00

Postponed 
 
N/A
 NBL U-14 Girls
Greig City
 
Haringey Angels vs. Solent
 Sat 25.02
11:00
Ricar Garcia 
Rowel Ebiya
N/A
 NBL U-18 Women
Greig City
 Haringey Angels vs. Southwark Pride
 Sat 25.02
13:00
 Ricar Garcia
Rowel Ebiya
 
N/A
LABL Men's
Division Two
London Amazonians vs. London Commodores
Sat 25.02
10:15
Teodora Boneva
Ward Anders
Menelik Stanley
David Havadi-Nagy
LABL Men's
Division Two

Knights vs. Mandraikos BCL
Sat 25.02
11:40
Teodora Boneva
Ward Anders
Menelik Stanley
David Havadi-Nagy
 LABL Men's
Division Two
 Greenwich Admirals vs. London Spartans
 Sat 25.02
13:15
 Ward Anders
David Havadi-Nagy
Menelik Stanley

LABL Men's
Division One
 EY Beamers vs. Southside Titans
 Sun 26.02
10:15
Tyrone George
 Rowel Ebiya
 Kemi Savizon
Gina Siebler
Helen Tang
 LABL Men's
Division One
 The Smurfs vs. Stratford Royals
 Sun 26.02
11:40
 Rowel Ebiya
Tyrone George
 Kemi Savizon
Gina Siebler
Helen Tang
 LABL Men's
Division One
 Mudchute Moneyball vs. London Sharks
 Sun 26.02
13:15
 Helen Tang
David Havadi-Nagy
 Kemi Savizon
Gina Siebler
Shienna Hurley-West
 LABL Men's
Division One
 
Soul vs. London Shadows
 Sun 26.02
14:45
Elena Karanikola
Mark Derthlefsen
Helen Tang 
 Kemi Savizon
Gina Siebler
Shienna Hurley-West